Haber

Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nden deprem bölgesindeki üniversite hastanelerine destek

Cerrahpaşa Tıp Fakültesi öğretim üyeleri ve doktorlar, Kahramanmaraş’ta meydana gelen sarsıntıdan etkilenen illerdeki üniversite hastanelerine takviye yapmak için bölgeye gitti.

Fakülteden yapılan açıklamaya göre, Kahramanmaraş’ta çevre illeri de etkisi altına alan deprem felaketinin ardından İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa tarafından çok sayıda çalışma başlatıldı.

Çalışmalar kapsamında deprem bölgesindeki üniversite hastanelerini güçlendirmek için Cerrahpaşa Tıp Fakültesi öğretim üyeleri ve doktorlar bölgeye hareket etti.

Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Hastanesi Başhekim Doç. Emin Köse, öğretim üyeleri ve doktorlarıyla birlikte Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Hastanesi’ne giderken, Başhekim Yardımcısı Doç. Dr. Oğuzhan Kuru ise öğretim üyeleri ve doktorlarıyla birlikte Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi Hastanesi’ne gitti.

Her iki üniversitenin idari ve tıbbi teşkilatına ilişkin işlemler, İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa Rektörlüğü ile uyumlu olarak Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Dekanlığı tarafından yürütülecektir.

İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa, ihtiyaç halinde iki üniversiteye ilgili branşlardan öğretim üyesi, doktor, hemşire ve işçi görevlendirecek.

Cerrahpaşalı 20 hemşire deprem bölgesine gitti

Cerrahpaşa Tıp Fakültesi hemşireleri depremlerin ardından bölgeye giderek Adana’da göreve başladı.

İhtiyaç kapsamında sağlık hizmetlerine destek vermek için Çukurova Üniversitesi Hastanesi’ne giden 20 hemşire, beyin sarsıntısı bölgesinde yaralanan vatandaşların tedavisine destek sağlayacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu