Haber

Şehit ailesinin yanan evi tamamen yenilendi!

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, Balya’nın Orhanlar Kırsal Mahallesi’ndeki yangında küle dönen şehidin babasının konutunu yeniden yaptı.

1996 yılında Kardak Kayalıklarında helikopter kazası sonucu şehit olan Rad. triv. Tevfik Özdemir’in babası Esat Özdemir’in konutunda çıkan yangının ardından durumu öğrenen Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, şehidin babasını ziyaret ederek konutun yeniden yapılması sözü verdi.

Bu gelişmenin ardından belediye ekipleri hızla çalışmalara başlayarak tam donanımlı bir ev yaparak içindeki tüm eşyaları alarak evi şehidin ailesine teslim etti.

DÖRT EV

Önder Yücel Yılmaz’a verdiği sözü yerine getirdiği için teşekkür eden şehidin babası Esat Özdemir, evlerinde akşam namazını kılarken bir engelli vatandaşın yakıt doldurup yangın çıkarması sonucu hayatlarını kurtardıklarını ifade etti. “Evimiz yandı, karşıdan izlemek zorunda kaldık. Allah Cumhurbaşkanımdan razı olsun. Geldi evi gördü. Her şeyiyle güzel, mükemmel bir ev yapmışlar, eşyalarını almışlar. Selamlarımı iletiyorum. Başkanım Yücel’e Allah evlatlarını evlatlarını bağışlasın.”dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu