Haber

Soylu’nun “Güvenlikte paralel yapı oluşturmaya çalışıyor” demesine CHP’li bakandan sert yanıt geldi: Çaresizliğine gülüyorum.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, katıldığı bir canlı yayında CHP İzmir Bakan Yardımcısı Murat hakkında çok tartışılan bir iddiada bulundu. Soylu, Bakanın Emniyet Müdürlüğü içinde paralel bir yapı oluşturmaya çalıştığını iddia etti.

“FETÖ’NÜN İKİNCİ PARALEL YAPISI KURULMAYA ÇALIŞIYOR”

Soylu, “Güvenlikte paralel yapı kurmaya çalışan bir anlayıştır. FETÖ’nün ikinci paralel yapısını oluşturmaya çalışıyor. Bütün sistem bizim elimizde. Bütün sistem yargıya taşınacak. Biz buradayız.” nihai çerçeveyi çizmek.”

CHP’Lİ BAKANDAN SOYLU’YA CEVAP

Soylu’ya CHP’li Murat Bakan’dan yanıt gecikmedi. Twitter hesabından açıklama yapan Murat Bakan, Meclis’te hesaplaşacaklarını söyledi.

“ARTIK BAKAN OLARAK OTURABİLİRSİNİZ”

Bakan Soylu’nun hesabını etiketleyen Murat Bakan, paylaşımında şu ifadelere yer verdi: “Sizi ciddiye almak için çok geç. Söylediklerinize ve çaresizliğinize gülüyorum. Şimdilik bakan olarak orada oturuyor olabilirsiniz. Unutmayın biz ikisi de milletvekili adayı.

“PARLAMENTO’DA HESAPLAYACAĞIZ”

Meclis’te hesaplaşacağız. İkinci şarkında, vasıfsız atamalarında, kısacası bakanlığında ezdiğin polisin hesabını vereceksin.

“DAHA FAZLASINI DUYMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

Sana söylenecek o kadar çok şey var ki, ben hepsini yüzüne söyledim sen de “Allah’a şükür” dedin. Daha fazlasını duymaya devam edeceksiniz. Bu senin kaderin ve hak ettiğin şey.

“SÖYLEDİĞİMİZİN ARKASINDAYIZ”

Polis arkadaşlarım; beni tanıyorsun, beni tanıyorsun. Biz savunduklarımızın ve söylediklerimizin arkasındayız. Sana söz veriyorum!”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu